Header_720x180_05.tr

Kırık Saç Uçları: Saç uçlarının kırılmasını nasıl önlersiniz

Saçınızı kısa kestirmemişseniz muhtemelen kabarık görünümlü kırık kuru saç uçları probleminin ne olduğunu bilirsiniz. Vereceğimiz tüyolar size bu problemden kurtaracak 

 • Kırık saç uçlarını nasıl önlersiniz
  Sağlıklı ve parlak saçlar, kırık uç yok – Doğru bakım işe yarıyor!
  © Nacivet

  Kırık saç uçlarından birkaç durum sorumludur: kuru saç, agresif şampuanlar, sıcak ısıda saç kurutmak ve kimyasal bakımlardan dolayı aşırı yıpranma. Saç uçları yanlış muameleye en fazla maruz kalan yerlerdir. Saç yaşlı olduğu için kötü görünür. Omuz hizasındaki saçlar yaklaşık üç yaşındadır.

  Kırık Saç Uçları Problemini çözmek için Nazik Döngüyü kullanmak

  Yıpranmış saçlar için şampuanla, durulama ürünleri ve saç bakımları saçların bol bol beslenmesini sağlar. Bu kırık saç uçlarının en azından gelecek şampuana kadar yola gelmesini sağlar. Tek sorun kırık uç ise kırık uçlu saçlar için özel bir şampuan yardımcı olacaktır. Şampuanı eşit miktarda su ile karıştırın, daha sonra kuru saçın sadece köklerine uygulayın. Köpürtmek için çok az miktarda su kullanın ve daha sonra durulayın. Durulama suyundaki şampuan saçın uçlarını temizlemeye yetecektir. 

 • Kırık Saç Uçlarını Kaplamak

  Kırık saç uçları için özel bakım ürünleri silikon yağı içerir; bu kırık saç uçlarını ince zar gibi bir tabakayla kaplayacaktır. Bu kırık saç uçlarını geçici olarak onarır. Sonuç olarak saç daha sağlıklı olur ve o kadar kabarık görünmez. Ancak kırık saç ucu bakımını her şampuanlamadan sonra kullanmamanız gerekir. Saçınıza her üç şampuanlamada bir bakım yapmak daha iyi sonuç verir.  Daha fazla silikon eklemek saçınızın ağırlaşmasına veya yapışkanlaşmasına neden olabilir. Kırık saç ucu bakım ürününden kırık kuru saç uçlarına sadece bir veya iki damla uygulamanız yeter. Az bir kırık saç ucu bakım ürünü uzun süre dayanır. 

 • Kırık Saç Uçlarıyla mücadele etmek için saçlarınızın uçlarından aldırın

  Önce iyi haberi verelim: Piyasadaki iyi ürünler sayesinde artık çok daha az kişinin saçlarında kırık uç var. Yeni ürünlere rağmen hala kırık saç uçlarıyla mücadele etmek zorundaysanız bir saç stilistini ziyaret ederek kabarmayı uzun vadeli olarak önleyebilirsiniz. Saç bakım uzmanları kırık saç uçlarını üstteki saçın altına gizleyecek özel teknikler uygulayabilir. Saçı uçlarından bir santimetre aldırmak iyi bir fikir. Sekiz ila on haftada bir saç uçlarından bu şekilde aldırırsanız saçınız büyümeye devam edecektir, çünkü saç ayda 1 ila 1.5 cm uzar. Düzenli olarak saç uçlarınızdan aldırarak daha dolgun ve daha sağlıklı saçlarınız olmasını sağlarsınız. 

 • Kırık Saç Uçlarına Son Vermek için Araçlar

  Düzenli olarak kırık saç uçları sorunuyla mücadele ediyorsanız kesinlikle yüksek kaliteli aletlere ihtiyacınız var. Kesinlikle kalitesiz ucuz tarak veya metal telli fırça kullanmayın. Bunlar yerine doğal (domuz kılından) fırça ve gerçek boynuz veya tahtadan yapılmış tarak kullanın. Bunlar çok iyi sonuçlar verir. Saçlara zararlı olan krepe tarak veya fırçalarını kesinlikle kullanmayın.

 • Kırık Saç Uçları için Başka Tavsiyeler

  • Tavsiye 1:

   Bir kuaförde yapılacak keratin bakımı yaklaşık altı ay kırık uç veya kabarık saç sorunundan sizi uzak tutacaktır. Keratin bakımlarından saç stilistleri ısı ve her bir saç telini cilalamak için özel bir kırık saç ucu sıvısı kullanır. Sonuçta saçlarınız daha sağlıklı ve pürüzsüz görünür. Ancak bu bakım ürünleri 200 ila 300 Euro gibi yüksek maliyetlere neden olabilir. 

  • Tavsiye 2:

   Birçok saç stilisti ısıtılmış makasla saç kesimi yapar. Bu yöntem düzenli olarak uygulandığı takdirde saçın uçlarını mühürler.

  • Tavsiye 3:

   Eğer mümkünse fön makineleri veya düz maşaların ısısından bir sure de olsa kurtulmalısınız. Bu şekillendirme aletlerinin kullanımı saçları kurutur ve kırık saç uçlarına neden olabilir. 

  • Tavsiye 4:

   Saçınıza özellikle ıslakken sevgi ve özenle bakım göstermelisiniz. Islakken saçınıza tarayarak açmanın dışında hiçbir şey yapmayın, sadece havluyu saça hafifçe bastırarak suyunu alın; saçınızı havluyla kurulayarak kurutmayın.

  • Tavsiye 5:

   Kırık uçla kıvırcık saçlar tatlı badem yağı, Jojoba, Macadamia veya argan yağı gibi yüksek-kaliteli hafif yağlardan çok fayda görürler. Lütfen zeytinyağı kullanmayın. Zeytinyağı oldukça ağırdır. Birkaç damla yağı parmak uçlarınızda ovuşturun ve saç uçlarına yumuşakça masaj yapın.