Header_720x180_02.tr

Trend Saç Kesimleri: Eğri Bob Stili İmdada Yetişiyor!

Bob saç stilleri
Yanları uzun kesilmiş bob stili hiç sıkıcı değil.
© Getty Images

Bob stili saç kesimleri arasında bir klasiktir. İnsanlar bob stilini sever çünkü stil düzdür, kare değildir; kısadır ama değişkendir. Bugünlerde bob saç stilinin yan kısımlarının eğik kesimli  şekli revaçta. Şimdi sizlere bob stilinin kime uygun olduğunu ve bakımını anlatacağız. Her saç yapısı bob stiline uygun değildir. Burada onu da tartışacağız.

  • Bob stilinin orijinalinde saç belirgin şekilde çene hizasına gelir. Şeklini oluşturmak ve korumak oldukça kolay olduğu için bob stili, dünyadaki en popüler saç stillerinden biridir. Yıllar geçtikçe saç uzunlukları oldukça değişiklik gösterdi, kulak memesinden omuz hizasına kadar değişiklik gösterdi. Bu demek oluyor ki bu stili yüzünüzün oranına kolayca uydurabilirsiniz. Bu durum özellikle yandan eğri şekil verilmiş yeni bob stillerine uygundur.

    Yüzünüz uzunsa bob stilini olabildiğince kısa tutun. Bu durum yüzünüze dikkatleri toplayacaktır. Bazı katlar kesimi hafif ve canlı yapar, saçın hiçbir kısmı cansız değildir. Yumuşak çizgilere sahip bob stili biçimli yüz hatlarına göredir. Yuvarlak yüz uzun bob stili kesim ve yüzün yan kısımlarında biraz hacim ile daha güzel görünür.

  • Bob Stili ve Starlar: Starlar da bu stili seviyor

  • Bob stili hemen hemen herkes için idealdir.

    Bob stilinin saç yapısıyla çok alakası yoktur. Bob stili ince saçlara bile çarpıcı bir şekil verebilir. Dalgalar ve ılımlı bukleler, yeni, hareketli bob stilleri için de uygundur. Farklı yöne uzayan saçlar ve kabarık permalar, kontrol altına alınamaz, böylece bob stili için bile sorun teşkil ederler;  başta kaküllü (perçemli) bob stili olmak üzere. Aslında bu iki saç problemi bob stilini tercih etmemenin en önemli nedenleridir. Yoğun permaları olan kadınlar bob stilinin zevkine varamazlar (saçları piramit gibi bir şekil alır)

  • Tüm Dünyanın En İyisi - Bob Stili

    Genellikle bob stilini korumak kolaydır. Düzgün bir saç kesimi ile bob stilinin şekli korunabilir. Bob stilinin saç kesimi ne kadar kısa ve belirgin olursa saç stilistiniz o kadar sık uçlarından alır (kısa bob stili için dört haftada bir ve uzun bob stili için altı ila sekiz haftada bir)