Header_720x180_02.tr

Mükemmel Bir Görünüm İçin Ortadan, Yandan veya Zig Zag Ayırma

Saçınız farklı bir şekilde ayırmak görünümünüzü oldukça etkileyebilir. Denemesi oldukça basit. Sadece yönü değiştirin. Muhteşem durabilir, en iyi özelliklerinizi ortaya çıkarabilir. Ayrıca bu şekilde küçük güzellik kusurlarınızı da kapatabilirsiniz. Saçları ayırma ile ilgili bildiklerimizi sizinle paylaşacağız.

 • Anna Wintour
  Vogue CEO’su Anna Wintour’un saçları mükemmel bir şekilde ayrılmış. Saç çizgisi her şeyi gibi muhteşem.
  © Getty Images

  Ortadan ayırma tekrar revaçta. Eskiden hippiler zamanından kalma olduğu düşünülürdü, şimdi Madonna ve Gwyneth Paltrow, saçları ortadan ayırma işlemine moda dünyasında yeni bir soluk getirdiler. Ortadan ayırma tekrar moda oldu. Maalesef bu görünüm herkese yakışmıyor. Saçlarınızı ortadan ayırmadan önce aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

  Ortadan ayırma küçük yüzlere uygundur.

  Ortadan ayırma ile saçınız yüzünüzün tüm kıvrımlarını ortaya koyabilir . Bu yüzden ortadan ayırma yuvarlak bir yüzü daha da yuvarlak gösterecektir. Ayrıca göz ve alın çevrenizdeki çizgi veya kırışıklıklarınızı saklamak istiyorsanız da yetersiz kalacaktır.  Dalgalı veya bukleli saçlar ortadan ayrılarak muhteşem görünebilir, düz ve ince saçlar, şık ve sade bir görünümden ziyade cılız görünmeye eğilimlidir. Saçların boyalı olması durumunda saçları ortadan ayırmak saç diplerine dikkat çeker.  

 • Saçları Yandan Ayırma Büyülüyor.

  Saçları yandan ayırmak büyüleyicidir ve çoğu kadına yakışır. Asimetrik şekil, tamamen mükemmel olmayan yüz hatlarını ve büyük burun gibi küçük güzellik kusurlarını kapatır, geri çekik çene göze daha az batar. Yandan ayırma geniş yüzleri daha küçük gösterir ve bazı çizgileri saklar. Zaman zaman yandan ayırma işleminizi sağdan sola veya tam tersi şeklinde yapmanızı tavsiye ederiz. Bu işlem saçlarınıza canlılık ve hacim kazandıracak.

 • Zig Zag Ayırma Düzgün Olamaz

  1980lerde zig zag ayırmalar tam yapılırdı. Bu düzgün görünüm bugünlerde demode görünüyor. Doğal görünümlü, dolambaçlı ayırmalar şimdi moda. Saç köklerine yakın koyu renklere aldırmayın. Bu yüzden zig zag fırçalarından rahatsız olmayın. Onlar sadece istenmeyen bir düzgünlük verir. Bunun yerine saçlarınızı geriye doğru tarayın ve avucunuzu kullanarak tutun. Sonra önden arkaya zig zag çizgisi çizmek için kabartma tarağının sapını veya örgü şişi kullanın. Şimdi saçlarınızı her iki yana doğru çekin ve aşağı doğru tarayın. Saçı sabitlemek için biraz saç spreyi sıkabilirsiniz. 

 • Podyumdan Mükemmel Saç Ayırma Şekilleri